progress_icon

Data założenia postępowania: 2019-12-04

Park Śląski Spółka Akcyjna

Aleja Różana 2

41-501 Chorzów

NIP: 6270012163

Osoba kontaktowa:

Mariusz Saweczko

tel:

e-mail: mariusz.saweczko@parkslaski.pl

Remont sieci wodociągowej "Złota - ZOO" na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie

POSTĘPOWANIE NR Z73/2203

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: 33/B/DAT/19

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Unijne

Przedmiot postępowania:

Przedmiotem zamówienia jest: Remont sieci wodociągowej "Złota - ZOO". Zamówienie jest realizowane w ramach zadania p.n. „Uregulowanie gospodarki wodnej” realizowanego
w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego” realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Teren inwestycji jest terenem nizinnym, płaskim położonym w rejonie ulicy Złotej, alei Dojazdowej i wschodniej bramy ZOO w Chorzowie. Teren inwestycji jest własnością Inwestora. W rejonie planowanych robót istniejące uzbrojenie terenu obejmuje instalację kanalizacji burzowej, instalację teletechniczną, instalację elektryczną NN – zasilanie lamp ulicznych. Wodociąg przecina linię kolei wąskotorowej.

Przedmiot zamówienia obejmuje wymianę wodociągu Dz160 na wodociąg wykonany z rur tworzywowych PE100 SDR 11 Dz160 łączonych poprzez zgrzewanie doczołowe
i elektrooporowe. Zmiany kierunku wodociągu wykonać należy za pomocą kształtek zgrzewanych elektrooporowo lub doczołowo. Przewiduje się wykonanie nowych odgałęzień do zasilania hydrantów zewnętrznych DN80. Hydranty istniejące należy pozostawić i połączyć z nowym wodociągiem po sprawdzeniu ich stanu technicznego. Przejścia wodociągu w rejonie skrzyżowania z istniejącymi torami kolei wąskotorowej wykonać należy w technice przewiertu sterowanego w rurze osłonowej PE100 SDR 11 Dz200 o długości 12m, zakończonej dwustronnie szczelnie fabrycznymi manszetami. Rurę przewodową prowadzić należy w rurze osłonowej za pomocą fabrycznych płóz – ślizgów. W takiej samej technologii należy wykonać przejście pod bramą ZOO.

  1. TECHNOLOGIA WYKONANIA

Po wykonaniu wykopu należy przed ułożeniem wodociągu wykonać podsypkę z piasku gr. 15 cm. Podsypkę należy zagęścić. Po ułożeniu wodociągu należy wodociąg zasypać piaskiem na wysokości 20 cm ponad rurę. Podsypkę i nad-sypkę należy zagęścić. Na wysokości ok. 40 cm ponad wierzch rury należy ułożyć taśmę metalizowaną niebieską gr. 20 cm.

Do budowy sieci wodociągowej należy użyć rur z polietylenu PE100 szereg SDR 11.

Łączenie rur należy wykonać metodą zgrzewania doczołowego.

Łączenie rur z PE metodą zgrzewania doczołowego może odbywać się w tej samej grupie wskaźnika płynięcia MFI. Zgrzewanie czołowe nie może być wykonywane przy temperaturze poniżej 0 OC jak również w czasie deszczu i mgły ( dopuszcza się wtedy wykonawstwo tylko pod namiotem z nadmuchem ciepłego powietrza). Łączenie rur kształtkami zgrzewanymi elektrooporowo może się odbywać w sąsiedniej grupie wskaźnika płynięcia MFI. Kształtki elektrooporowe należy stosować odpowiednio do posiadanej zgrzewarki.

Przy zgrzewaniu doczołowym należy zachować następujące warunki:

  • zgrzewane rury powinny posiadać tą samą średnice i te same grubości ścianek,
  • rury powinny być ustawione współosiowo,
  • końcówki łączonych rur należy dokładnie wyrównać,
  • temperatura w czasie zgrzewania końców rur powinna wynosić 210-220 OC,
  • parametry wykonywania zgrzewania winny być wykonywane zgodnie z instrukcją podaną przez producenta.

Po zakończeniu zgrzewania czołowego należy skontrolować miejsce zgrzewania.

Kontrola polega na pomiarze wymiarów nadlewu ( szerokość i grubość ) i oszacowaniu wartości tych odchyleń.

Wartości te nie powinny przekraczać dopuszczalnych odchyleń podanych przez danego producenta rur.

Załamanie trasy przewodu PE należy wykonać za pomocą kształtek lub w wypadku niewielkich kątów wykonać jako łagodne łuki zgodnie z wytycznymi producenta rur.

Przy zgrzewaniu przy użyciu kształtek elektrooporowych należy przestrzegać aby powierzchnie łączone były gładkie i czyste a kształtki z przewodem grzejnym powinny być zapakowane aż do chwili ich użycia.

W przypadku stwierdzenia istotnych nieprawidłowości w wykonanym złączu należy je rozciąć i wykonać ponownie.

Osoby wykonujące i nadzorujące roboty przy budowie wodociągu z PE powinny posiadać przeszkolenie w zakresie wykonywania połączeń rur i kształtek z polietylenu i posiadać odpowiednie świadectwo kwalifikacji.

Na sieci zaprojektowano zasuwy kołnierzowe z uszczelnieniem miękkim Dn150. Połączenie
z rurociągiem za pomocą kołnierzy.

W celu stabilizacji ułożonego przewodu wodociągowego i zabezpieczenia go przed wyboczeniem w węzłach i na załamaniach należy wykonać betonowe bloki oporowe. Bloki te należy również wykonać w miejscu montażu hydrantu /trójnik oraz kolano stopowe/ .Zasuwy należy wyposażyć w obudowy stalowe i skrzynki żeliwne umocnione pierścieniem betonowym na poziomie terenu, teren wokół hydrantu i skrzynek zasuw należy utwardzić za pomocą brukowca lub betonu w sposób umożliwiający rozbiórkę i ponowny montaż. Hydranty p-poż. należy ustawić w obsypce żwirowej celem odprowadzenia wody z korpusu hydrantu przez odwadniak. Usytuowanie uzbrojenia należy oznakować w terenie za pomocą tabliczek umieszczonych na słupkach lub innych trwałych obiektach. Zaprojektowano typowe przejścia pod przeszkodami w rurach osłonowych dymensję większych od rury przewodowej. Minimalne przykryci przewodu wodociągowego powinno wynosić 1,6 m licząc od wierzchu rury do powierzchni terenu.

  1. ZABEZPIECZENIE WYKOPÓW

Dla wykonania projektowanej wodociągu w miejscach wykopów startowych i końcowych należy wykonać wykopy o ścianach pionowych, z pełnym umocnieniem szalunkami skrzynkowymi. Szerokość wykopów 1,2 m.

Ziemię z wykopów należy wywieźć na teren wskazany przez Inwestora, a gruz na wysypisko śmieci. Należy dokonać pełnej wymiany gruntu z zagęszczeniem do wskaźnika zagęszczenia min. 0,97.

  1. ZABEZPIECZENIE PPOŻ

Projektowana sieć będzie pracowała jako sieć przeciwpożarowa. Lokalizacja hydrantów p-poż. w miejscach wskazanych w części rysunkowej. Włączenie do sieci za pomocą trójnika
i kołnierza Dn150/80, Połączenie z rurociągiem za pomocą kołnierzy z zabezpieczeniem przed przesunięciem blokiem oporowym.

  1. CIŚNIENIOWA PRÓBA SZCZELNOŚCI

Próbę szczelności należy wykonać po ułożeniu przewodu i podbiciu go z obu stron piaskiem
w celu zabezpieczenia przed poruszeniem. Próba hydrauliczna przewodu winna być wykonana po spełnieniu następujących warunków:

  • badane odcinki powinny być pozbawione hydrantów, natomiast mogą być na nim zamontowane zasuwy pod warunkiem całkowitego ich otwarcia,
  • wszystkie odgałęzienia i trójniki oraz końcówki przewodu powinny być dokładnie zakorkowane,
  • po napełnieniu przewodu wodą należy go dokładnie odpowietrzyć, przed przystąpieniem do próby powinien on być przez najmniej przez 6 godzin napełniony.

Ciśnienie próbne w przewodzie powinno wynosić 1 MPa (10 kG/cm2).

Próbę szczelności uznaje się za pozytywną, jeżeli:

  • nie wystąpi spadek ciśnienia, przy pozostawieniu odcinka wodociągu pod ciśnieniem przez 60 minut,
  • na złączach nie występują przecieki.

Przebieg próby szczelności oraz jej wynik należy udokumentować protokołem podpisanym przez kierownika robót wykonawcy i przedstawiciela Inwestora.

  1. PŁUKANIE I DEZYNFEKCJA SIECI

Po wykonaniu rurociągu należy wykonać płukanie czystą wodą z cząstek gruntu
i ewentualnych innych zanieczyszczeń. W celu uzyskania efektu płukania, prędkość przepływu powinna wynosić co najmniej 1 m/s. Po wypłukaniu przewodu należy poddać go dezynfekcji.

Dezynfekcję sieci należy przeprowadzić przy pomocy podchlorynu sodu (NaClO). Dawka chloru powinna wynosić 20-30 g cl/m3 wody, co oznacza, że w 1 m3 wody powinno być 0,14-0,21 dm3 podchlorynu. Chlorowaną wodę należy pozostawić w rurociągu przez 48 godzin, po czym ponownie przepłukać rurociąg czystą wodą. Po dokonaniu dezynfekcji i płukania przewodu, należy wykonać analizę bakteriologiczną wody. Odcinek sieci uznaje się za zdatny do eksploatacji po udokumentowaniu własności fizykochemicznych i bakteriologicznych wody oraz udokumentowaniu protokołem czynności związanych z płukaniem i dezynfekcją sieci wodociągowej.

  1. PROCEDURA ODBIOROWA SIECI

W trakcie wykonywania wodociągu należy dokonywać następujących odbiorów częściowych:

  • zgodności wytyczenia przewodu
  • materiałów – (atestów materiałów, zgodności z wymaganiami i normami, oceny czy materiały nie posiadają widocznych wad i uszkodzeń, gwarancji na materiały),
  • ułożenia przewodu (głębokości ułożenia przewodu (min. 1,6 m), odległości od budowli i uzbrojenia sąsiadujących z rurociągiem, zabezpieczenia sąsiadujących obiektów),
  • przewodu (ułożenia przewodu na podłożu, odchylenia osi przewodu, odchylenia spadku przewodu, zmiany kierunków przewodu),
  • zabezpieczenia przewodu przy przejściach przez przeszkody i towarzyszące sieci uzbrojenia terenu,
  • zabezpieczenia przewodu przed przemieszczaniem,
  • zasypki przewodu,
  • badanie szczelności przewodu,
  • zgodności wykonania z dokumentacją techniczną.

Odbiór techniczny końcowy polega na:

  • sprawdzeniu protokołów z odbiorów częściowych i realizacji postanowień dotyczących usunięcia usterek,
  • sprawdzenia aktualności dokumentacji technicznej, czy wprowadzono wszystkie zmiany i uzupełnienia,
  • sprawdzeniu prawidłowego i zgodnego z dokumentacją techniczną wbudowania armatury i studzienek,
  • sprawdzenia protokołów z przeprowadzonego płukania i dezynfekcji przewodu oraz wyników badań fizykochemicznych i bakteriologicznych wody płynącej w odbieranym przewodzie.

  1. POZOSTAŁE WYMAGANIA I INFORMACJE

  1. Wszelkie dodatkowe informacje uzyskane w trakcie przetargu – w ramach odpowiedzi
    i wyjaśnień oferentów - będą traktowane jako opis przedmiotu zamówienia równoważny
    z opisem przez ww. elementy.

  1. Zamawiający na wniosek Wykonawcy dopuszcza możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej terenu prac rozbiórkowych.

Przeprowadzenie wizji lokalnej będzie możliwe w następujących terminach:

- w każdy poniedziałek w godzinach 10:00 – 12:00, (w parzystych tygodniach)

- w każdy czwartek w godzinach 13:00 – 15:00. (w nieparzystych tygodniach)

  1. Przedmiotowe zamówienie należy wykonać etapami uzgodnionymi z Zamawiającym
    w harmonogramie rzeczowo-finansowym, który powinien zostać opracowany przez Wykonawcę w terminie 7 dni od daty podpisania umowy.
  2. Przedmiot zamówienia obejmuje także wszelkie prace tymczasowe i towarzyszące niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, próby końcowe, wszelkie inne czynności oraz dokumenty (w tym dokumentację powykonawczą) niezbędne do przystąpienia przez Zamawiającego do użytkowania kanalizacji po zakończeniu wszystkich prac,
    a w szczególności:

a) zasilanie w media technologiczne niezbędne do prowadzenia robót
i zagospodarowania terenu budowy,

b) organizację, wydzielenie, zagospodarowanie terenu budowy oraz właściwe jego oznakowanie,

c) uzgodnienie z Zamawiającym tras przejazdu przez teren Parku Śląskiego; opracowanie projektów czasowej organizacji ruchu wewnętrznego i miejsc postojowych oraz uzyskanie akceptacji tych projektów przez Zamawiającego, przed ich wprowadzeniem,

d) sporządzenie dokumentacji fotograficznej (ew. filmowej) stanu terenu przyległego oraz tras dojazdowych na terenie Parku do obiektu przed rozpoczęciem robót budowlanych i przekazanie kopii tej dokumentacji Zamawiającemu,

e) zapewnienia ochrony budowy, która działała będzie w porozumieniu ze służbami ochrony Zamawiającego,

f) utrzymanie w czystości dróg dojazdowych i wyjazdowych z terenu budowy oraz stosowanie środków ograniczających emisję pyłu w trakcie prowadzenia prac oraz
w trakcie transportu materiałów budowlanych i odpadów,  

g) przywrócenie terenu otaczającego po zakończeniu robót do stanu pierwotnego,

h) wszelkie prace towarzyszące i roboty tymczasowe niezbędne dla zrealizowania przedmiotu zamówienia, w tym wszelkie roboty związane z usunięciem kolizji nowo budowanych sieci z istniejącym niezainwentaryzowanym lub błędnie zainwentaryzowanym uzbrojeniem terenu;

i) sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu;

j) przywrócenie terenu otaczającego po zakończeniu robót do stanu pierwotnego;

k) wykonanie wszelkich badań, prób, pomiarów, niezbędnych dla przeprowadzenia odbiorów z udziałem Zamawiającego;

l) kompleksową obsługę geodezyjną;

ł) wykonanie powykonawczej dokumentacji odbiorowej (w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonanej z podziałem na poszczególne elementy odbiorowe wraz z zestawieniem wykonanych elementów wynikających z powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej - zakres rzeczowy i ilościowy wykonanych robót); 

m) wykonanie i kompletacja dokumentacji powykonawczej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu lub innych zgód zgodnie z prawem budowlanym, jeżeli okażą się konieczne;

n) zgromadzenie i przekazanie Zamawiającemu najdalej w dniu zgłoszenia do odbioru końcowego robót kompletu dokumentów (w 1 kpl. w formie papierowej + w formie elektronicznej, pliku w formacie pdf 2 płyty CD), na który składały się będą: dokumentacja jakości wyrobów, dokumenty zaświadczające o dopuszczeniu do obrotu i stosowania użytych materiałów budowlanych (certyfikaty, atesty, deklaracje zgodności, aprobaty techniczne i higieniczne, karty katalogowe, itp.), protokoły odbiorów robót zanikających oraz odbiorów częściowych robót;

o) bezpłatnego udziału w przeglądach gwarancyjnych w terminach określonych
w dokumentach gwarancyjnych przekazanych po zakończeniu realizacji robót.

  1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę̨ lub podwykonawcę̨, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących podstawowe czynności techniczne lub prace budowlane w trakcie realizacji zamówienia, kwalifikowanych jako pracownicy fizyczni,
    z wyłączeniem osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, stosowanie do art. 12 i nast. ustawy Prawo budowlane. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę̨ lub podwykonawcę̨ wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane powyżej czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:

a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,

b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,

c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.

  1. Szczegółowo tryb oraz sposób prowadzenia powyżej opisanej weryfikacji regulują̨ postanowienia Wzoru umowy tj. załącznik nr 6 do SIWZ.
  2. Wykonawca ma obowiązek ustanowienia kierownika budowy posiadającego uprawnienia do prowadzenia robót sanitarnych bez ograniczeń oraz prowadzenia robót konstrukcyjno-budowlanych.
  3. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane wynosi nie mniej niż 60 miesięcy, z zastrzeżeniem, że Wykonawcy mogą̨ udzielić Zamawiającemu dłuższej rękojmi. Bieg okresu rękojmi za wady rozpoczyna się̨ w dniu następnym po odbiorze końcowym całego zadania.
  4. Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty budowlane wynosi nie mniej niż 60 miesięcy, z zastrzeżeniem, że Wykonawcy mogą̨ udzielić Zamawiającemu dłuższej gwarancji. Gwarancja jakości rozpoczyna bieg w dniu następnym po odbiorze końcowym całego zadania.
  5. Uprawnienia z tytułu gwarancji lub rękojmi za wady Zamawiający może wykonywać niezależnie. Szczegółowo warunki gwarancji i rękojmi określone zostały we wzorze umowy.
  6. Przedmiot umowy należy wykonywać w dni robocze od poniedziałku do piątku. Zamawiający może wyrazić zgodę na pracę w soboty.

12. Wszystkie czynności związane z remontem sieci wodociągowej wykonać zgodnie z:

- obowiązującymi przepisami prawa, Normami i wytycznymi producentów materiałów
i urządzeń,

- warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.

Inwentaryzacja i sprawdzenie stanu technicznego istniejących hydrantów oraz zasuw odcinających i pozostałych elementów sieci istniejącej wykorzystanych w ramach remontu w/w sieci leży w gestii Wykonawcy.

- demontaż i odtworzenie nawierzchni drogowych, warstw ziemi urodzajnej a także wszystkie czynności niezbędne dla właściwej organizacji ruchu na remontowanych odcinkach, zabezpieczeniem terenu prowadzenia robót oraz zabezpieczeniem towarzyszących obiektów i sieci uzbrojenia terenu leżą w gestii Wykonawcy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 3 -5do SIWZ





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...